contact-us
close-form

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  נדל"ן בפולין

  תאריך 03/05/2022

  יואל

  שוק הנדל"ן בארץ כבר זמן ארוך לא מספק את התשואות הרצויות, מה שמוביל ישראלים רבים לחפש נתיבי השקעה חדשים. אם פעם השווקים המומלצים היו ברומניה ובולגריה, כיום אין ספק שהשוק האירופאי מציע השקעות נדל"ן במקומות מרכזיים בהרבה, בזכות תהליכים ששוק הדיור והדמוגרפיה עובר. בכלל זה, ניצבת פולין כיעד נדל"ן איכותי, זול, בעל פוטנציאל צמיחה עצום ותנאים נוחים במיוחד למשקיעים.

  מה הופך את פולין לכזו? סקירה היסטורית קצרה תעזור לנו להבין. דבר ראשון, יש לציין את המיקום של פולין: ארץ עצומה שניצבת באמצע אירופה ומכילה אוכלוסייה של כ-40 מיליון איש. מדובר בנכס אנושי וגיאוגרפי שאסור לזלזל בו.שנית, כדאי לזכור שפולין ניצבת בשכנות לגרמניה, מעצמה כלכלית אירופאית, ונהנית בשנים האחרונות מפיתוח כלכלי מהיר. היא משתנה ממדינה ירודה למדינה מערבית מתקדמת בכל התחומים. לכאן תוסיפו את התכנית הממשלתית העדכנית, שנועדה להניע את הכלכלה הפולנית קדימה וקיבלתם פנינת נדל"ן.

  חשוב לדעת שבין תחילת שנות האלפיים ל-2014 כמעט ולא נבנו דירות חדשות, בגלל משברים כלכליים, תנאי משכנתאות וצמצום מצד המדינה. זה משחק לטובתנו, משום שעכשיו השוק הפולני מתעורר והמדינה מתמרצת נדל"ן באופן חסר תקדים.

  כל זה מוביל את פולין לראש הטבלה כשמחפשים השקעת נדל"ן אירופאית בטוחה ומניבה. בערים מרכזיות תהנו מצמיחה מהירה, כפי שנפרט מטה, ובערים אחרות האוכלוסייה ממשיכה להתפתח ודירה שתעלה לכם כרבע מיליון שקלים בלבד תוכל להניב תשואה שנתית של בין 6 ל-9 אחוזים, נתון גבוה בהרבה מהממוצע בשוק הישראלי (פחות מ-6 אחוזים).

  מס על שכר דירה

  במצב בו השוכר הוא אדם פרטי ולא חברה, ישנן 2 אופציות בנוגע למיסוי על שכר הדירה.

  האופציה הראשונה תאפשר לך לשלם מס יחיד רגיל, כ-25%, על הרווח משכר הדירה כאשר מסכום זה מנוכות ההוצאות הנלוות להשקעה.

  האופציה השנייה דורשת לשלם 8.5 אחוזים על הכנסות דמי השכירות בתקרה של עד מאה אלף לפי השער הפולני, ולאחר מכן 12 אחוזים על הסכום שמעבר לכך. מסלול זה לא כולל ניכוי הוצאות.

  מס רכישה

  אין מס רכישה על פרויקטים חדשים. על שירה יד שניה יש מס 2.5%

  משכנתא מקומית

  כחלק מהתכנית המדינית שהקימה ממשלת פולין לסיוע בשוק הנדל"ן, ניתנות משכנתאות בריביות נמוכות עבור המעוניינים לרכוש נדל"ן בפולין. שימו לב שמשכנתא מקומית ניתנת לבעלי הכנסה במדינה, אך אם תעמדו בתנאים קל להשיג תנאים טובים עבור ההשקעה.

  תשואה שנתית

  התשואה השנתית יכולה לנוע בין 5% ל-10% ואף יותר. על פי רוב התשואה בפולין תעמוד על אזור ה-6%.

  Airbnb

  פולין – בעיקר באזורים התיירותיים – מקבלת באהבה תיירים, והמדינה נמצאת במעלה יעדי התיירות הבינלאומיים הפופולריים. הקפידו לרכוש דירה שתוודאו שהיא מתאימה לאירוח, ובנוסף צרו קשר עם חברה מקומית כדי לדאוג לתחזוקה השוטפת של הדירה.

  שוק נדלן חופשי

  השוק פתוח וניתן לבצע רכישות בפולין בלי להיתקל בבעיה חוקית.שימו לב, קניית קרקע קשה יותר עבור זרים, ודורש אישורים מיוחדים.

  בהצלחה!

  מידע על שוק הנדל"ן והכלכלה בפולין

  אופי הנדל"ן בפולין

  הדמוגרפיה המשתנה של פולין תומכת בשינוי הכלכלי בענף הנדל"ן. ההגירה לפולין מתחזקת, עם מהגרים מארצות אירופאיות כמו רומניה ואוקראינה, ותזוזה פנימית מהערים הקטנות לערים הגדולות. כמו כן, פולין הפכה ליעד מסחרי עצום. כוח עבודה נמרץ וזול יחד עם שיעור אבטלה נמוך הפכו את תעשיית המפעלים למשגשגת. הזלוטי עולה בהתמדה ומאפשר למשקיעים להצטרף בקלות לרכישת נכסים והשקעה יצרנית. חברות ישראליות כמו אטריום ופלאזה סנטרס משקיעות בתחומי המסחר: בניית קניונים, בנייני משרדים ואזורי תעשייה. החברות מעידות על אופי האוכלוסייה, שמורכב מתרבות אירופאית דומה לשכנותיה, תרבות צריכה מערבית ומוסר עבודה, ויוצר אקלים כלכלי מתפתח שמאמץ במהירות את נורמות המסחר וההעסקה החדשות.

  ערים מומלצות לרכישת נדל"ן בפולין

  נמנה להלן מספר ערים מומלצות להשקעות נדל"ן ובפולין ונספר על אופיין וההיבטים החשובים בקניית דירה בהן.

  ראשית ניצבת, כמובן, ורשה – עיר הבירה הענקית. עיר פופולרית, מפותחת וצעירה. יחד עם כל שאר המדינה, ורשה נמצאת בתנופת פיתוח ולכן שווה להשקיע בה. אף על פי שהמחירים בה יהיו יקרים יותר מבערים אחרות, התשואה תהיה בהתאם.

  העיר הבאה היא לודג'. עיר שהיוותה מוקד יהודי מרכזי, ועדיין ניצבת כיום במעמד המכובד כעיר השלישית בגודלה בפולין, עם אוכלוסייה דינמית שהופכת את ההשקעה לפשוטה ומשתלמת.

  בנוסף, נזכיר את קראקוב, עיר ענקית שמרכזת אוכלוסייה סטודנטיאלית של מאות אלפי צעירים. הנדל"ן באזורים בהם גרים סטודנטים הוא מיידי ונצרך, ולכן שווה ללמוד על האזור ולנסות להשקיע במקום.

  ולבסוף, נציין את ורוצלב, עיר מפותחת שעלתה לכותרות רק בשנים האחרונות ולכן עדיין נחשבת לזולה במיוחד, עם עתיד מזהיר הצפוי לה. העיר מלאה סטודנטים ומקומות עבודה טריים ואין לנו ספק ששווה לעקוב אחר עתיד השקעות הנדל"ן בה.

  איך משיגים נדל"ן בפולין

  החלטתם על רכישת דירה או נכס נדל"ן אחר בפולין? מזל טוב! עכשיו הגיע הזמן להתחיל בתהליך בפועל – בחירת איזור, התקשרות עם סוכנות אמינה, בדיקת האופציות השונות שעומדות מולכם ובחירת הנכס. לאחר מכן תדאגו, יחד עם הסוכנות או המשקיע איתו תעבדו, לתאם מול גורמים מקומיים על טיפול בנכס ולוודא שהכל נעשה מול הבירוקרטיים הרלוונטיים.

  בזכות העניין הגדול שמפגינות חברות ישראליות בתחום השקעות הנדל"ן בפולין, קיימים משרדים שונים ומומחים בעלי שם בתחום שיוכלו להוביל אתכם בקלות בתכנית לרכישת הנכס.

  כתיבת תגובה

  banner