צרפת

נדל"ן בצרפת

השאנז אליזה, מגדל אייפל ובתי הקפה היוקרתיים, צרפת היא ללא ספק יעד תיירותי יוקרתי שמושך אליו לא מעט אנשים.

צרפת מדורגת במקום הראשון בעולם עםparis כ־90 מיליון תיירים בשנה, לפי הדו"ח המקיף של ארגון התיירות העולמי לשנת 2018. אבל צרפת לא מסתכמת בקרואסון ובגט, אלא כיעד נדל"ני להשקעה, שנחשב מהסולידיים והמניבים ביותר באירופה.

המשקיעים הישראלים מעדיפים לרוב להשקיע במדינות קרובות יותר למזרח התיכון, או במדינות אירופאיות תיירותיות כמו ספרד, אוסטריה ובולגריה. הסיבה העיקרית לכך היא שבמדינות כאלה השפה האנגלית פופולרית יותר מאשר בצרפת – כאן בלי צרפתית יהיה קשה יותר להתנהל במסחר הנדל"ן.

אבל זה חבל, כי הפוטנציאל הנדל"ני שיש לצרפת הוא עצום! צרפת ממוקמת במקום ה-6 בדירוג המדינות עם הכלכלה החזקה והיציבה ביותר בעולם. בנוסף היא נכללת במדינות הG7, הארגון הכלכלי העולמי שמכיל את שבע המדינות המתועשות ביותר שמניעות כ־65% מכלכלת העולם.

לצרפת יש יכולות כלכליות, גב רחב מהמדינות הגדולות בעולם והיא מובילה את כלכלת העולם קדימה. כל אלו הופכים את ההשקעה בצרפת לאטרקטיבית ביותר, בה תשואות הנכסים יכולות להגיע גם ל18%. כך, גם אם תצטרכו לשכור מתרגם או נציג צרפתי מטעמכם, ההשקעה תהיה משתלמת.

מס על שכר דירה

עבור תושבים זרים, קיים שיעור בסיסי של 20% מס על הכנסות משכירות נטו. המיסים גבוהים יחסית למדינות אחרות ולכן מומלץ להתייעץ עם יועצי מס לפני הרכישה.

מס רכישה

מכירת נכסים כפופה למע"מ בשיעור של 20% ו / או מס העברה של 5.8% תלוי בגיל וסוג הנכס. במקרים מסוימים ניתן לנכות את המע"מ על הרכישה מהכנסות משכירות

משכנתא מקומית

לא כל הבנקים הצרפתים מאפשרים קבלת משכנתא עבור תושבים זרים, ולכן יש לבחור בקפידה. מרבית הבנקים יעניקו משכנתא של עד כ-70% מגובה הנכס. בנוסף, לאור היציבות הכלכליות של צרפת, הריביות על המשכנתאות נמוכות על מנת לעודד צרפתים לרכוש דירות, והן יכולות להגיע גם ל1.5%. (מקור)

תשואה שנתית

לתקופות ארוכות טווח ניתן להגיע לתשואות של 4% בהתאם למיקום ולביקוש הנכס. בהשכרות לתקופות קצרות ניתן להגיע לתשואות גבוהות יותר.

Airbnb

אם בחרתם לרכוש נדל"ן באחד מאתרי התיירות שיש לצרפת להציע, תוכלו להשתמש בפלטפורמת AirBnb כדי להשיג שוכרים פוטנציאלים כגון תיירים, סטודנטים וכו'.

שוק נדלן חופשי

הנדל"ן בצרפת יקר יותר ממדינות אחרות באיחוד האירופי. במיוחד עבור תושבים זרים, אבל התשואות הגבוהות משתלמות.

מידע על שוק הנדל"ן והכלכלה בצרפת

בצרפת מעבר לדירוג הכלכלי, כמות האוכלוסייה היא בין הגבוהות באירופה (כ־65 מיליון תושבים). צרפת מתפרסת על שטח רחב הכולל בתוכו את הערים הגדולות, הכפרים המרוחקים ואת הרי האלפים המושלגים. נתון זה נותן למדינה כוח עבודה משמעותי, כך שרוב כלכלת צרפת מתבססת על מתן שירותים עסקיים במגזר הפרטי (כ־77%). בנוסף, התמ"ג לנפש עומד על כ־44,000$ וב־5 שנים האחרונות נמצא במגמת עלייה מתמדת של כ1,000$ בשנה, דבר שמעיד על אמידות התושבים ויציבות הכלכלה.

כלכלת צרפת מבוססת על סקטור פרטי חזק שמכיל כ2.5 מיליון עסקים וחברות. לפני שנות התשעים הממשלה החזיקה ברוב התעשיות המובילות כגון תחבורה, אנרגיה, תקשורת ועוד, אך היום השליטה בהן הוחלשה על מנת לעודד תחרות בשוק הפרטי.

איך זה נוגע אליכם?

היציבות הכלכלית של צרפת מאפשרת בטחון בכך ששוק הנדל"ן לא ישתנה בצורה דרסטית בשנים הקרובות. יציבות הכלכלה הצרפתית נובעת בעיקר מהמגזר הפרטי, מהעסקים והחברות שמניעות את הכלכלה קדימה. בתור משקיעי נדל"ן בצרפת, תוכלו לרכוש משרדים ומפעלים במקומות בהם הביקוש גבוה ובכך להשיג תשואה גבוהה בהתאמה.

איפה כדאי להשקיע בצרפת?

ההשקעות האטרקטיביות בצרפת מתרכזות בעיקר בארבעת הערים הגדולות כמו פריז, ליון, ליל ומרסיי. למרות שמחירי הנדל"ן לא נמוכים, פוטנציאל התשואה גבוה יותר. הערים הללו מפותחות יותר מבחינת תשתיות, תחבורה ואטרקציות ולכן יהיה ביקוש גדול יותר להשכרת נדל"ן. תוכלו לרכוש נדל"ן כגון דירות לסטודנטים, משרדים לאנשי עסקים, ודירות נופש לתיירים שרוצים להנות מדירה במחיר זול שקרובה למוקדי תיירות פופולריים.

אם תרצו להשקיע בנכסים זולים ותיירותיים יותר, תוכלו להתמקד בעיר ניס. מדובר בעיר המהווה מרכז תיירותי גדול בצרפת שעוברים בה מדי שנה כ־12 מיליון תיירים. העיר צמודה לחופי ים התיכון, כך שמעבר לתיירות השופעת באזור, המרחק בין ישראל לניס קצר יותר מאשר טיסה לפריז או לליל בצפון.

איך רוכשים נדל"ן בצרפת בצורה נכונה?

כדי לרכוש נדל"ן בצרפת, עליכם לשלוט בשפה הצרפתית או לשכור חברה מטעמכם שתלווה אתכם בתהליך הרכישה. אחרת, יהיה לכם קשה מאוד לתקשר עם המוכרים והשוכרים. הפער בין ישראל לצרפת גדול מבחינה תרבותית, וזה יכול לבוא לידי ביטוי בסירוב קבלת משכנתא מהבנק, אי הבנות וטעויות קריטיות בתהליך הרכישה.

במידה ותעשו את כל התהליך בצורה מסודרת יחד עם נציגות מטעמכם, תוכלו לוודא שהכל נעשה כמו שצריך בהתאם לסטנדרטים של רשויות המיסוי, המשפטים והבנקים.

אנחנו ממליצים בחום ללכת לראות את הנכס בטרם חתימה על הצעת הרכישה, בכדי לוודא שאתם מקבלים תמורה מלאה לכסף שהשקעתם. המרחק מפה לצרפת מסתכם בכ־5 שעות נסיעה, בניגוד לנדל"ן באמריקה, הנכס נמצא קרוב אליכם והפיקוח עליו יהיה קל יותר.

בנוסף, על המוכר יש אחריות משפטית לספק לכם דו"ח אבחון מפורט על הנכס, כך שחשוב לבקש אותו ולעבור עליו יחד עם הנציג הצרפתי שלכם לפני הצעת הרכישה.

תפריט